KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12701036
nr 1270 1036
Hermann Kätelhön
(1884-1940), Tyskland
Etsning, "Der Dirigent". Signerad. Bär dedikation. Motivet: 27x22 cm
Hermann Kätelhön, tysk bildkonstnär född 1884, död 1940.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 19:37:07
150 kr
250 kr
Hermann Kätelhön
Läs mer om Hermann Kätelhön